facebook
twitter
vk
instagram
linkedin
google+
tumblr
akademia
youtube
skype
mendeley
Wiki
Global international scientific
analytical project
GISAP
GISAP logotip

ПЕРСПЕКТИВИ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО РИНКУ УКРАЇНИ

Автор Доклада: 
Дяченко О.В.
Награда: 
ПЕРСПЕКТИВИ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО РИНКУ УКРАЇНИ

ПЕРСПЕКТИВИ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО РИНКУ УКРАЇНИ

Дяченко Олексій Володимирович, студент
Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченко

У статті розглядаються перспективи розвитку ринку фармацевтики в Україні. Для успішного розвитку потрібно тільки прийняти вдалі рішення, які б допомогли компаніям вийти на арену з високими позиціями і скласти достойну конкуренцію світовим конкурентам. А потенціал в України досить високий.
Ключові слова: фармацевтика, вакансії, робочі місця, бізнес, персонал, спеціалісти.

The prospects of market pharmaceutics are considered in Ukraine. It’s necessary only to accept successful decisions for successful development, which would help companies to enter an area with high positions and to arrange a high competition to the world competitors. And potential is high enough in Ukraine.
Key words: pharmaceutics, vacancy, workplaces, business, personnel, experts.

Українські фармацевти, яким навіть у найгірші часи вдалося обійтися без масштабних скорочень персоналу і зарплат, настільки зміцніли, що знову активно набирають нових співробітників. Ряд виробничих компаній та аптечних мереж заявили про розширення бізнесу, тож кількість вакансій буде тільки рости. Але, незважаючи на безробіття в країні, хороших фахівців на фармацевтичному ринку не вистачає, що дозволяє зробити кар’єру навіть шукачеві без досвіду роботи. Оклади ж стають все більшими.

За даними Держкомстату, третина вакансій для фармацевтів передбачають оклади до 2 тис. грн., Більше половини – до 5 тис. грн., близько 15% – до 10 тис. грн. Реальні ж доходи фахівців як мінімум на 15% вищі за рахунок різних бонусів і премій. Причому це середній рівень зарплат в Україні [1].

Як виробники, так і продавці препаратів заявляють про відкриття нових вакансій. Як відзначає президент рекрутингового порталу SuperJob Олексій Захаров, в 2010 році кількість робочих місць для фармацевтів збільшилася вдвічі. Найбільш високий попит на медичних представників, фармацевтів і провізорів. Персонал активно набирають київські, дніпропетровські, харківські, одеські і донецькі виробничі та торговельні компанії.

І кількість робочих місць для фармацевтів буде тільки рости. Вже зараз деякі імпортери та оптовики, добре заробивши на продажі ліків, планують відкриття повноцінного виробництва в Україні.

Але найкраще почуваються співробітники представництв іноземних фармацевтичних фірм, яким не тільки не врізали, а й частково або повністю проіндексували зарплату, виходячи з реального курсу долара. Ліки постійно дорожчають, тому імпортери та оптовики цілком можуть дозволити собі платити зарплати за курсом НБУ.

Незважаючи на безробіття в країні, фармацевти, як і раніше, відчувають дефіцит висококласних фахівців. Якщо, наприклад, на позицію юриста до нас щодня приходить 15 резюме, то на фармацевта-провізора – не більше чотирьох-п’яти на тиждень. Якщо в інших галузях вимоги до потенційних працівників за час кризи суттєво посилилися, а новачки без досвіду роботи практично втратили шанси почати кар’єру, то на фармацевтичному ринку все інакше. Генеральний директор порталу rabota.ua Микола Михайлов каже, що критерії відбору персоналу тут не змінилися. Головним із них є лише наявність профільної освіти. Причому, як і раніше, компанії охоче розглядають кандидатури випускників профільних вузів без досвіду роботи [2].

Загалом протягом 2008-2010 рр. фармацевтичний ринок України в цілому характеризувався високими темпами росту (у середньому на 20-30%% щорічно), а також низьким рівнем споживання лікарських засобів на душу населення (витрати на медичні препарати займають 4-5 місце у витратах середньостатистичного українця. Споживання лікарських засобів на одного мешканця України за підсумками 2010 року становить близько 200 грн.) [3].

Активізація попиту з боку населення на лікарські засоби українського виробництва і як наслідок збільшення обсягів виробництва було досягнуто частково за рахунок суттєвого збільшення рекламних та маркетингових витрат підприємств-виробників, пов’язаних з просуванням продукції на ринок.

Враховуючі прогнозні дані експертів (обсяг світового фармацевтичного ринку за підсумками поточного року продемонструє зростання на 4-6% до рівня в 825 млрд. дол. США, у 2013 року – до 975 млрд. дол. США [1]), українські фармацевтичні виробники мають можливості у середньостроковій перспективі збільшити обсяги експорту своєї продукції [4].

Отже можна зробити висновок, що фармацевтична галузь української медицини є дуже і дуже перспективною, адже лікарські засоби стоять на 4-му місці в споживчих товарах людства.

Одним із завдань сучасної освіти і науки є виховання фармацевтів-професіоналів. У них велике майбутнє і ця професія є дуже вдалою, як для початківця студента. Тож для підтримання даної галузі раціональним кроком було б зацікавити молодих людей саме у цій освіті.

Література:

1. Статистичний щорічник України за 2011 рік /Держкомстат України. - К.: Техніка 2011.- 125 с.
2. Журнал «Weekly.ua» 

7.27273
Ваша оценка: Нет Средняя: 7.3 (11 голосов)

Учитывая прогресс

Учитывая прогресс фармацевтического рынка, как вы относитесь к реализации лекаственных средств по рецепту и без него,........?

Как мы знаем существует

Как мы знаем существует список лекарств, которые аптекарь может выдавать и без рецепта. В него внесены 3726 лекарственных средств, на которые рецепт не нужен. Валидол, аспирин, сироп от кашля и другие необходимые лекарства внесены в этот перечень и их можно приобрести без всяких осложнений. По рецептам будут отпускаться антибиотики, противовоспалительные и сильнодействующие препараты. О наркотических, конечно, речь не идет, ведь их обращение регулируется отдельными нормативными актами. Врачи выписывают не рецепты, а какие -то писульки на разных бумажках, не соответствует нормам и стандартам! Необходимо навести на этом участке порядок! Рецепт должен выписываться согласно правилам, на бланке установленного образца (форма ф-1), латыни. Необходимо восстановить это уже немного подзабытое, но очень верное определение: рецепт – это документ, и он должен соответствовать этому статусу. Однако все мы понимаем, что сделать это сразу невозможно, прежде всего необходимо согласовать все вопросы и моменты, которые могут возникнуть, заказать необходимое количество бланков, заставить врачей вспомнить забытую уже сегодня практику.

Стаття проблемна і

Стаття проблемна і дискусійна. На нашу думку, окреслені Вами перспективи стосуються переважно медичних представників, а не провізорів чи фармацевтів, і у великих містах. А як щодо їх діяльності у сільській місцевості ? До того ж, медичний представник на даний час поза фармацевтичною спеціальністю. Хотілося б знати також Ваше відношення до фарммаркетів і "автоматів" з видачі безрецептурних готових ліків. Прошу прокоментувати. Дякую.

Это потрясающая статья,

Это потрясающая статья, огромное спасибо автору за смелость и за остроту темы. Действительно, в Украине имеются великолепные отечественный разработки, не имеющие аналогов во всем мире. Грамотный фармацевт - незаменимый помощник врача.

Згоден з думками колег.

Згоден з думками колег. Робота справді викликає інтерес. Надзвичайно актуальна тема як для конференції, так і для всього суспільства. Зайнятість в Україні наразі знаходиться не в кращому стані. З медичної точки зору тут мало є що обговорювати... Але робота цікава.

Робота написана на оцінку

Робота написана на оцінку відмінно. Як для мене, то обрана тема є надзвичайно актуальна в країні, де масове безробіття серед студентів, а з огляду на те, як її написав студен наштовхує на думку, що він добре розуміється в цій галузі і неодноразово намагався знайти роботу. Звичайно є певні погрішності... Можна було б додати про новинки в фармацепчтичній галузі, які уже запроваджені в країнах Європи, але все ж бюджет нашої країни може не дозволити впровадженню цих інновацій.

Перспективи фармацевтичного ринку України

Робота написана непогано, але, як на мене, - недостатньо статистичних даних, особливо щодо аспектів потреби у провізорах - спеціалістах вузьких профільних напрямків, адже провізорів є багато: спеціалісти з загальної фармації, спеціалісти з організації і управління фармацією, клінічні провізори, спеціалісти з контрольно-аналітичної служби тощо. На даний час така професія як клінічний провізор є російським сленгом "невостребованная". Окрім того, більшість провізорів влаштовуються самостійно, без розподілу, адже більшість з них навчається на комерційній основі.
Партнеры
 
 
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Would you like to know all the news about GISAP project and be up to date of all news from GISAP? Register for free news right now and you will be receiving them on your e-mail right away as soon as they are published on GISAP portal.