facebook
twitter
vk
instagram
linkedin
google+
tumblr
akademia
youtube
skype
mendeley
Wiki
Global international scientific
analytical project
GISAP
GISAP logotip

ШЛЯХИ РОЗВИТКУ РЕКЛАМНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

Автор Доклада: 
Дяченко О. В.
Награда: 
ШЛЯХИ РОЗВИТКУ РЕКЛАМНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

ШЛЯХИ РОЗВИТКУ РЕКЛАМНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

Дяченко Олексій Володимирович, студент 1 курсу ВІ КНУ імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: Гацька Л.П., к.е.н., доцент

У статті розглядаються перспективи розвитку ринку рекламних послуг України. Потрібно тільки прийняти потрібні рішення, які б допомогли компаніям вийти на арену міжнародної боротьби і скласти достойну конкуренцію світовим винаходам. Цей «двигун торгівлі» є невід’євмою частиною успішного підприємства, який приносить все більше і більше користі.
Ключові слова: реклама, бренд, рекламна інновація, рекламні методи, конкуренція, монополія.

The article considers the prospects of Ukraine advertising market. There are number of solutions to be adopted in order to help companies entering the arena of the international fight and make a decent competition in the inventions worldwide. This " trading engine " is an essential part of successful business that brings more and more benefits.
Keywords: advertising, brand, advertising innovation, advertising methods, competition, monopoly.

Світовий ринок характеризується різноманітним асортиментом конкуруючих товарів, пропозиція на які перевищує попит. В цих умовах боротьба за споживача з кожним днем стає витонченішою. Новизна і досконалість виробів тепер часто є важливішою, ніж ціна. Тому на сучасному ринку перемагає той, хто поряд із принципово новим виробом пропонує досконаліші послуги, форми і методи збуту [3]. І реклама починає відігравати особливу роль. На світовому ринку на неї витрачаються астрономічні суми, що зростають із безпрецедентною гостротою, випереджаючи темпи збільшення випуску валового національного продукту й інфляції. Витрати на рекламу становлять вагому частину бюджетів закордонних промислових фірм. Наприклад, у США тільки на рекламу в засобах масової інформації витрачається більше 5% сумарних витрат на виробництво і реалізацію товарів. У фірмах, що виготовляють предмети масового споживання, частка ще вища; у виробників ліків – 20%, косметики – 13,8, кухонних приналежностей – 12,8, спиртних напоїв – 11,9, галантереї – 9,4, миючих засобів – 8%.[2]

Кількість фірм, задіяних на ринку реклами і рекламних послуг, постійно зростає. Монополізуючи ринок рекламних послуг, промислові фірми отримують монополію на збут товарів, які вони виробляють [3].

В таких умовах українські експортери, виходячи на зовнішні ринки, змушені не тільки шукати не зайняті конкурентами „ніші”, а й інтенсифікувати свою рекламну діяльність, організовувати і проводити кампанії більш професійно, управляти рекламним процесом.

Чинне законодавство України (Закон України „Про рекламу” від 03.07.1996 року) дає наступне визначення даного поняття: реклама – це спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується у будь-якій формі, за допомогою будь-яких засобів, призначена для невизначеного кола осіб, формує або підтримує зацікавленість та сприяє реалізації продукції[4].

Ринок реклами в Україні швидко розвивається, хоч і знаходиться ще на початковому етапі розвитку. Всеукраїнська рекламна коаліція прогнозує зростання ринку реклами у 2011 році на 24% [5]. Мал. 1

Найбурхливіше в Україні розвивається ринок інтернет-реклами. Якщо два роки тому ніхто не звертав уваги на потенційне розміщення реклами в мережі, то вже зараз інтернет-реклама становить 1 % від усього рекламного потоку. Для порівняння: у Польщі – це 4% і також є тенденція зростання.

Стрімкий розвиток рекламної діяльності супроводжується розвитком рекламних технологій. На цей процес впливають всі учасники: і виробники продукції, і споживачі, і сфера торгівлі, і представники рекламної індустрії. З часом рівень довіри до традиційних рекламних методів просування (на основі створення асоціативних образів) зменшується, збільшується частота імпульсних (нераціональних) покупок і найбільш ефективними засобами впливу на кінцевого споживача стають комплекси короткочасних спонукальних заходів. До найсучасніших рекламних інноваційних технологій варто віднести:

1. Відеорекламу в місцях масового скупчення людей. Це так звана технологія Indoor TV. Фахівці стверджують, що на неї звертають увагу більше 90% потенційних покупців. Використання даної технології для демонстрації відеороликів – це прекрасна можливість ефектного впливу на споживача. Адже креатив важливий на кожному етапі рекламної комунікації – від ідеї до її візуального втілення.

2. Технологію інтерактивної взаємодії, що з’явилася в США на початку 21-го століття. Завдяки тому, що вона працює на базі системи з сенсорним екраном, дозволяє відстежувати рух рук споживача і з їхньою допомогою управляти функціями меню, розташованого на спеціальному табло. Система реагує на будь-який, навіть найлегший дотик. Це відбувається завдяки надчутливій сенсорній плівці, що покриває поверхню інформаційного табло. Споживач зможе сам знайти потрібну йому інформацію, перевірити наявність товару, ознайомитися з програмою закладу. При цьому в поле зору покупця постійно потрапляє логотип рекламованого бренду, але це не дратує, а просто відкладається у пам’яті. Дана система здатна перетворити будь-яку вітрину в повнофункціональний канал продажів – чи то вітрина автосалону, банку чи стенд виробника йогуртів.

3. Технологію Ground FX. Це надсучасна інтерактивна проекція, розроблена компанією GestureTek, яка дозволяє споживачу не просто спостерігати за рекламним сюжетом, а й брати в ньому участь. За допомогою спеціальних технічних установок об’ємне зображення проектується на плоску поверхню. Пройти повз непоміченим неможливо: система миттєво зреагує на найменший рух, вчинений перехожим. Приміром, на віртуальній воді утворюються кола, літає зграя птахів, а віртуальний пан привітно кивне головою. За допомогою даної технології можливо навіть забити гол у віртуальні ворота.

4. Японська технологія Free Format Projection. Дана технологія створює відчуття присутності персонажів або об’єктів у натуральну величину за рахунок особливої обробки зображення, яке згодом проектується на поверхню. Тут фантазія безмежна: віртуальна дівчина, що примірялє вбрання прямо у вітрині магазину, величезна пляшка, що танцює біля входу в розважальний центр, чи консервна банка, що прогулюються між рядами в супермаркеті. Подібне видовище надовго залишиться в пам’яті споживача, а, значить, рекламований товар або послугу чекає гарантований успіх [1].

Звісно, інновації в рекламі навряд чи повність витіснять традиції. Але враховуючи настрій споживачів, яким набридло одноманіття, і дефіцит рекламних площ, скоріше за все, традиційній рекламі прийдеться серйозно потіснитись. Тому, що інноваційні рекламні технології цікавіші, ефективніші та легко запам’ятовуються. По підрахункам спеціалістів, їх використання збільшить об’єм продаж представленої продукції на 20-45%. Виробники погодяться, що це серйозний аргумент на користь інноваційної реклами.

Нові технології реклами повинні стати невід’ємною і гармонічно адаптованою складовою загального системного комплексу просування товару. Директор брендингового агентства Wolff Olins Френк Штріфлер виділив п’ять ключових напрямків розвитку брендів у 2011 році:

1. Йти в ногу з часом. Результати опитування Bain & Co.засвідчили, що 80% генеральних директорів компаній вважають, що їхній продукт виділяється серед конкурентів, але лише 8% покупців згодні з цим. За даними Brand Asset Valuator (система оцінки цінності бренду, створена агентством Young & Rubicam), за останні 10 років унікальність брендів знизилася на 90%.

2. Створювати дизайн зі змістом і користю. Нобелівський лауреат Герберт Саймон (Herbert Simon) сказав: «Будь-яка людина може вважатися дизайнером, якщо вона визначає вектор дії, спрямованої на поліпшення поточної ситуації». Роджер Мартін (Roger Martin), декан Ротманської школи менеджменту, зазначив: «Сьогодні бізнесмени не повинні краще розуміти дизайнерів, вони самі повинні стати дизайнерами». Концепція дизайнерського мислення завоювала широке визнання, але, тим не менш, їй ще тільки належить посісти своє місце під сонцем в корпоративній культурі.

3. Служити бренду Акцент на бренді та комунікація з клієнтами – тільки такий порядок роботи, і аж ніяк не навпаки.

4. Мислити масштабніше. Відмовтеся від одноденних акцій на користь послідовних ідей, відійдіть від однобоких, спрощених розробок на користь комплексних, багатогранних і ефектних проектів.

5. Бути цікавими. Бренд, який майже або зовсім не викликає бажання говорити про нього, буде знищений більш активним конкурентом, який мотивує покупця до активного обговорення своєї продукції. У світі, де набагато важливіше те, що люди говорять про бренд, ніж те, що бренд говорить сам про себе, споживачам потрібен привід і предмет для дискусії [4].

Отже головним кроком для процвітання рекламної галузі Україна є запровадження інновацій, які збільшать об’єм продаж більш ніж на 25%, що дасть реальну можливість продовжувати дорогі, але разом з тим високоефективні рекламні кампанії.

Література:
1. Маркетинг в індустрії моди / Михайло Зуєв, Антон Прокоф’єв, Михайло Райцин. – И.: Питер, 2011. – 216 с.
2. Большие бренды – большие проблемы / Джек Траут. – И.: Питер, 2010. – 528 с.
3. Делл Денисон, Линда Тоби, Учебник по рекламе. – 2005.
4. Огляд новин
5. Всеукраїнська рекламна коаліція 

9.5
Ваша оценка: Нет Средняя: 9.5 (4 голоса)

Робота написана на одну з

Робота написана на одну з найактуальніших тем в сучасному маркетингу. Це є великим плюсом. Вдало перераховано нові технології, що ще не широко застосовуються у світі, і що дає нам змогу почати першими їх впровадження. Технології є ефективними, але деякі з них потребують великих інвестицій.
Партнеры
 
 
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Would you like to know all the news about GISAP project and be up to date of all news from GISAP? Register for free news right now and you will be receiving them on your e-mail right away as soon as they are published on GISAP portal.